DataCentrum

Datacentrum FreeTel je strategicky umístěno v levobřežní části Prahy v přízemí administrativní budovy ShiranTower v pražských Vokovicích.

Datové centrum je v provozu již od 1.7.2012 a se svými dvěma sály o rozloze 65m2 a 150m2 disponuje celkovou kapacitou téměř 70 racků. 

Chlazení sálů je řešeno rozdělenou studenou a teplou uličkou. Chladicí jednotky jsou vybaveny FreeCoolingem, díky kterému šetříme životní prostředí, a běží v režimu N+1. Stojany jsou umístěny nad dvojitou podlahou s nosností 850 kg/m, s vlastním měřením dvou AC energetických větví pro každý stojan, včetně možnosti další DC větve (48V). Konektivita je zajištěna „dark fiberem“ dvěma odlišnými cestami, sbíhající se na Sitelu v NFX1 a NFX2 v současné době osazené 1+1 10Gbit SFP+ moduly.

Sály jsou zabezpečeny biometrickým přístupovým systémem spolu s nepřetržitou ostrahou přímo v budově. Veškeré uličky a místnosti datového centra jsou dále hlídány kamerovým systémem. Bezpečí Vašich serverů mimo jiné doplňují i uzamykatelné racky.

Energii zajišťuje trafostanice přímo v objektu. Odtud jsou napájeny dvě nezávislé modulární UPS osazené moduly v konfiguraci N+1. Každý rack ma přivedené dvě nezávislé, samostatně měřené 16A fáze. Záložní napájení poskytuje dieselagregát o výkonu 350kVA, schopný nepřetržitého provozu (případné dotankování generátoru je smluvně zajištěno 24/7).

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout